Vzácný host na naší škole – pan prof. Mgr. Jindřich Štreit, dr.h.c.

Dne 28. 3. 2023 naši školu navštívil významný dokumentární fotograf, pedagog, kurátor a velká osobnost naší umělecké scény pan profesor Jindřich Štreit.

Na přednášce a besedě byli přítomní členové fotografického kroužku gymnázia i další početní zájemci o uměleckou fotografii. Pan profesor nás seznámil se svým zajímavým životem, který je již šedesát let spjatý s fotografováním. Představil nám své knižní publikace fotografických cyklů, jež jsou spojené s jeho cestováním po celém světě i se životem lidí v různých společenských i sociálních prostředích. Všechny přítomné zaujaly dokumentární fotografie a výklad o lidech, kteří propadli drogám.

Závěrem nám pan profesor Štreit prezentoval svoji práci na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Velké díky a náš obdiv právem patří tomuto umělci, také děkujeme panu učiteli Jaroslavu Jurčákovi za organizaci této akce. Tento výjimečný zážitek byl podpořen nadačním fondem Opus Trinity, který zastupují paní Iveta Pavlicová, pan Miroslav Čaňo a náš student Čeněk Pavlica. Děkujeme.

Jana Bajerová