Rožnovské písařky nejlepší v republice

Ve dnech 30. – 31. května 2019 se studentky naší školy Johana Valová, Michaela Venclová a Terezie Porubová (všechny 3. A8) zúčastnily mistrovství republiky žáků základních škol v psaní na klávesnici ZAV Junior Opava 2019. V konkurenci 46 závodníků ze 12 škol doslova zářily!

Už čtvrteční bodovaný trénink předpovídal, že výkony na této soutěži budou velmi těsné a o vítězi jednotlivců i družstev rozhodnou desítky, možná stovky úhozů. Na neoblíbeném “bramborovém” místě se v této soutěži umístila Míša Venclová s výkonem 420 úhozů.
V soutěžní den byl náš tým v plné sestavě a kombinace tří desetiminutových opisů dopadla následovně. Loňská vítězka Johana svoje prvenství obhájila, druhé a třetí místo putovalo do Opavy a Litovle. Na skvělém 6. místě se umístila Míša a 18. místo zaslouženě patří Terezce.

V soutěži družstev jsme byli stejně úspěšní, do Rožnova se po dvou letech vrátil putovní pohár – vyřezávaný jeZAVčík. Stříbrná pozice patří žákům ze ZŠ Vítězná Litovel a bronzový pohár zůstal v organizátorské škole ZŠ Ilji Hurníka Opava.

Jonáš Vala