Štěpán Vidlák úspěšným řešitelem v krajském kole chemické olympiády

Dne 4. dubna 2019 se v prostorách Laboratorního centra Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně konalo krajské kolo chemické olympiády kategorie C (první a druhé ročníky vyššího gymnázia). Odměnu v podobě časného ranního vstávání, dlouhé cesty a následné možnosti konfrontace s nejlepšími mladými chemiky v kraji si vybojoval student 2.B Štěpán Vidlák. V rámci školního kola se úspěšně popasoval s úlohami, týkajícími se jaderné chemie, termochemie, anorganických plynných sloučenin či chemické matematiky, a také se mu podařilo úspěšně provést odměrnou analýzu bílého vína ze supermarketu. V těchto oblastech prokázal lepší znalosti, než pětice jeho soupeřů, a zejména díky své vlastní píli a nasazení se neztratil ani na krajské úrovni, kde v konkurenci 27 dalších studentů obsadil skvělé desáté místo a získal dostatečný počet bodů pro získání statutu úspěšného řešitele. Štěpánovi tímto gratulujeme nejen ke kvalitní reprezentaci naší školy, ale především k výbornému výsledku, který u něj prokázal součinnost tvrdé práce a vysokých znalostí.