Školní poradenské pracoviště

Na naší škole bylo zřízeno školní poradenské pracoviště (ŠPP), které slouží k poskytování poradenských a konzultačních služeb pro žáky, jejich zákonné zástupce a pedagogy. Pracovníci ŠPP nabízejí pomoc při řešení výukových, výchovných i jiných problémů, při jejich řešení spolupracují. Zajišťují také kariérové poradenství žáků, individuální pomoc žákům a jejich rodičům ve studijních, osobních i rodinných problémech, realizují programy prevence patologických jevů apod.

Výhodou ŠPP je, že umožňuje poskytnout pomoc okamžitě a přímo na místě. Všichni členové týmu jsou odborníci, kteří se opírají o znalosti prostředí a atmosféry školy. Jsou snadno dosažitelní pro žáky, jejich rodiče i pedagogy.

Poskytování poradenských služeb je bezplatné.

Důraz klademe na dodržování etického kodexu školních poradenských pracovníků, ŠPP zaručuje důvěrnost a ochranu osobních údajů.

Ke konzultacím se objednávejte nejlépe telefonicky nebo emailem, bez objednání lze každého pracovníka ŠPP navštívit v jeho konzultačních hodinách.

ŠPP  se soustředí zejména na:

• poskytování podpůrných opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami
  • sledování a vyhodnocování účinnosti zvolených podpůrných opatření
  • prevenci školní neúspěšnosti, příp. posílení průběžné a dlouhodobé péče o děti s neprospěchem
  • kariérové poradenství
  • podporu vzdělávání a sociálního začleňování žáků z odlišného kulturního prostředí a s odlišnými životními podmínkami
  • podporu vzdělávání žáků nadaných a mimořádně nadaných
  • průběžnou a dlouhodobou péči o žáky s výchovnými či vzdělávacími obtížemi
  • vytváření příznivého sociálního klimatu ve škole, pracuje průběžně s žákovskými kolektivy a ovlivňuje prostřednictvím sociálního učení sociální klima školních tříd a celé školy
  • včasnou intervenci při aktuálních problémech u jednotlivých žáků a třídních kolektivů
  • řešení problémů spojených se školní docházkou
  • předcházení všem formám rizikového chování, podílí se na monitorování problémových projevů chování, pravidelně provádí analýzy a návrhy konkrétních opatření
  • vytváření a realizaci preventivních programů
  • průběžné vyhodnocování účinnosti preventivních programů uskutečňovaných školou
  • metodickou podporu učitelům při použití psychologických a speciálně pedagogických postupů
  • spolupráci a komunikaci mezi školou a zákonnými zástupci
  • spolupráci školy při poskytování poradenských služeb se školskými poradenskými zařízeními a dalšími subjekty
  • spolupráci zejména s třídními učiteli, učiteli výchov, případně s dalšími pedagogickými pracovníky školy
  • krizovou intervenci a neodkladné psychologické vyšetření žáků
  • poskytování konzultační činnosti rodičům nebo jiným osobám odpovědným za výchovu

Služby ŠPP zabezpečují:

• výchovný poradce
  • školní psycholog
  • školní metodik prevence
  • komise pro řešení šikany
  • ředitelka školy

Výchovný poradce

Mgr. Kateřina Halaštová

koordinace péče o žáky s SVP, žáky nadané, žáky ohrožené školním neúspěchem apod.

E-mail: khalastova@gymroznov.cz

středa 7:30 – 8:00

Konzultace v jiný čas jsou možné po osobní domluvě (telefonicky, mailem, osobně).

Školní metodik prevence

Mgr. Šárka Hlaváčová

organizace preventivních programů, besed apod.

E-mail: shlavacova@gymroznov.cz

Tel.: 571 685 045

středa 13:20 – 14:05

Konzultace v jiný čas jsou možné po osobní domluvě (telefonicky, emailem, osobně).

Mgr. Gabriela Volková

řešení rizikového chování

E-mail: gvolkova@gymroznov.cz

Tel.: 571 685 047

pátek 7:30 – 8:00

Školní psycholog

PhDr. Mgr. Andrea Bernátková Vraštilová

E-mail: andrea.bernatkova@gymroznov.cz

Tel.: 571 685 054, 602 738 738

Konzultační hodiny:
úterý 7:30 – 12:00; 15:00 – 17:00 (pro objednané)

čtvrtek 7:30 – 13:00; 15:00 – 17:00 (pro objednané)

V případě zájmu o konzultaci se prosím objednejte buď emailem, telefonicky nebo osobně. Krizová intervence je možná okamžitě.

Zásady psychohygieny v době distanční výuky