Další triumf – tentokrát v Olomouci

Družstvo našich zkušených talentů, kteří o prázdninách úspěšně reprezentovali na mistrovství světa v Cagliari, se tentokrát vydalo na soutěž ZAV Olomouc, kde se utkali všichni středoškoláci a mladší v psaní na klávesnici. Hostitelství se jako obvykle ujala OA Olomouc.

Jonáš Vala, Johana Valová, Michaela Venclová a Terezie Porubová dosáhli mimořádných výsledků v konkurenci 70 soutěžících ve 22 družstvech, včetně týmu z Bratislavy a z Maďarska. Nejúspěšnějším soutěžícím byl Jonáš, který vyhrál všechny disciplíny a dosáhl nevídaného výsledku v minutových opisech – zvládl 953 úhozů, což je nad hranicí světového rekordu (ten však musí být dosažen na mistrovství světa). Johana dosáhla na 3. místo v pořadí jednotlivců, Míša pak na 13. Terezie byla mezi středoškoláky taktéž úspěšná a získala 44. místo. V součtu družstev jsme neměli konkurenci a porazili jsme tým z Maďarska a soutěžící z Nového Jičína.