Úspěch školního časopisu

Letošní rok si udělala šestice dobrodruhů z redakce časopisu Gústav výlet do Brna. Proč?

Přišla nám pozvánka na Multimediální den, který se konal na Masarykově univerzitě – Fakultě sociálních studií. Náš Gústav se umístil na stupnici vybraných studentských časopisů v rámci doprovodné soutěže o Nejlepší školní časopis roku 2018.

A tak jsme 9. 11. brzy ráno vyrazili vlakem do Brna. Fakulta se ten den hemžila nejen místními studenty, ale i návštěvníky v celé ČR. Celou akci zahájil proslov v hlavní aule, následovaný předáním cen vysokoškolským studentům. Pak měl každý možnost zúčastnit se různých diskusí, přednášek (náš případ – debata zástupců DVTV a Seznamu) nebo se podívat na živé vysílání.

Dále se naskytla možnost projít si hlavní atrakci – Mediální jarmark, kde mnoho médií (př. ČT, Český rozhlas, iRozhlas…) prezentovalo sebe a svou práci. I přes zvláštní styl komunikace některých reprezentantů se podařilo dvěma našim redaktorům získat alespoň upomínkové předměty v podobě tužek a reflexních pásek.

Ale i členové zúčastněných redakcí měli důležitý úkol – vybrat vítěze mezi časopisy. Vybírali v místnosti plné časopisů, což neznamenalo jen velkou konkurenci, ale i těžké rozhodování – všichni vybrali vždy jen dva časopisy: 1. ze ZŠ (první stupeň), 2. ze ZŠ (druhý stupeň) a SŠ. Samozřejmě i redakce Gústavu.

Vyvrcholením akce pak bylo vyhlášení vítězů.

Některé z nás začal rozežírat pesimismus. Ten ale následující chvíle vyvrátily. Napřed se vyhlásily Ceny poroty. Všichni jsme se nadšením rozzářili, když jméno Gústav zaznělo na 7. místě, což bylo vzhledem k množství nominovaných neuvěřitelné. Ale to není vše. V kategorii Cen školních redakcí jsme byli dokonce druzí!!!

Po takovém úspěchu se už nemůžeme dočkat, až vám představíme další čísla a články.

Eliška “Fox” Punčochářová