Turistický klub – "Do trojích skal Lidečska"

Finální akce turistického klubu pro tento školní rok nás studenty (samozřejmě v doprovodu p. Ehla a také dalších pedagogicko-turistických stálic Marka s Malíkem) v sobotu 24. 6. zavedla za trojící z nejkrásnějších skalních útvarů Valašska – k Lačnovským, Čertovým a Pulčínským skalám.

Na nakonec více než 25 km dlouhém okružním výletu Lidečskem jsme obdivovali geomorfologické krásy zdejších útvarů, objevovali zapadlé a zapomenuté jeskyně a také lovili pár místních keší. Časový rozvrh celého výletu byl rozvržen na výbornou, kdy jsme na vlak z Horní Lidče zpátky do Rožnova přišli (či lépe řečeno indiánským během doběhli) úplně přesně, holt je naprosto zbytečné nevyužít každou sekundu volného času! 🙂

Nejvíce nás zaujaly skály Lačnovské, v jejichž okolí panoval božský klid ideální i na několikahodinový odpočinek a kochání se hezkým výhledem. Jaký to rozdíl oproti “dálnici” u známějších skal Pulčínských! Zde nás však pro změnu nadchla cesta strmou skalní rozsedlinou, až tatranským terénem, jištěná řetězy. Škoda jen, že takových pasáží nebylo více. Geomorfologicky nejepochálnější jsou pak skály Čertovy, které může zahlédnout i každý motorista při průjezdu Lidečkem. Zde jsme si rovněž mohli zlehka vyzkoušet trochu toho skalního lození, zejména při lovení jedné z osmi dnešních kešek.

Sobotní výlet se vydařil na výbornou, dokonce i s trochou toho zmíněného adrenalinu na závěr. Pulčínskou hospůdku STOdola jsme opouštěli přesně hodinu před odjezdem posledního přijatelného spoje nazpět, přičemž nás od hornolidečského nádraží dělilo téměř 6,5 km… Expres “Turisťák”, jak již bylo řečeno, však dorazil (ač více či méně poškozen) na minutu přesně a na trase jej vystřídal další expres “Hradčany”, který nás už popovezl blíže domovům, za zaslouženým odpočinkem.

Těšíme se na viděnou v září, snad už opět v počtu vyšším než 11 účastníků!

RE (s vydatnou pomocí georeportu DH, alias noleho1234)