Sportovní den ve znamení volejbalu

Konec školního roku je na našem gymnáziu tradičně spojen se sportovními dny. I když situace nedovolila průběh všech klasických turnajů, sešli se v pátek 25.6. sportovci, aby alespoň poměřili síly ve volejbale! Družstvo minimálně se dvěma holkama (chlapci) sestavily téměř všechny třídy vyššího gymnázia a doplnili je i studenti 4A8. Ačkoli noční bouře vypadala, že zhatí letošní turnaj, v 7.OO ráno se již na hřišti začali scházet první sportovci a vzduchem létaly balóny! 7.30 zahájeno a rozjely se první zápasy! Studenti ochuzeni o veškeré soutěže v průběhu roku, si konečně užívali atmosféru a fanoušci dodávali zápasům skvělý náboj! Času na sehrání nebylo příliš, na kurtech byl přesto k vidění krásný volejbal a souboje byly velice vyrovnané! Pochvalu zaslouží studenti prvních ročníků, kteří ač se přes rok příliš neviděli, předváděli bojovný volejbal a svým soupeřům byli kvalitními soupeři. Zkušenosti však nakonec zvítězily a do finále se probojovali, již klasičtí soupeři 4.B a 7.A8. Finálové utkání bylo napínavé do posledních okamžiků, v nichž nakonec zvítězili, tou dobou již absolventi ze 4.B, čímž obhájili loňský titul! V paralelně hrajícím souboji o třetí místo porazila třída 3.B další maturanty z 8.A8.

Děkuji všem aktivním i fandícím účastníkům za skvělou atmosféru, kolegyni Magdě Brodové za pomoc při organizaci a již se těším na příští rok, kdy si snad užijeme více těchto sportovních zážitků!!!

Sportu zdar J.J.