Jazyková zkouška místo maturity

Již v uplynulém školním roce 2019-2020 navázalo naše Gymnázium v Rožnově pod Radhoštěm spolupráci s Jazykovou školou s právem SJZ ve Valašském Meziříčí, zastoupenou Mgr. Ivanou Nováčkovou.

Díky tomu se naši studenti mohou hlásit k prestižním jazykovým zkouškám LanguageCert, které mohou absolvovat prezenčně buď v budově naší školy, nebo také online. Tato placená zkouška je nejen uznávána v zemích EU, ve Velké Británii a v celé řadě dalších zemí po celém světě, ale je rovněž zařazena do seznamu standardizovaných zkoušek MŠMT. Letos tak měli naši studenti poprvé možnost nahradit maturitní zkoušku z anglického jazyka certifikátem. Této možnosti využilo 26 studentů, všichni zkoušku na úrovni B2 nebo C1 zvládli v období mezi prosincem – březnem s vynikajícími výsledky a nyní se mohou plně koncentrovat na ostatní maturitní předměty. Všem upřímně gratulujeme a přejeme hodně dalších studijních úspěchů.