Krajské kolo chemické olympiády, kategorie B

Ve čtvrtek 30.dubna se v nově postaveném Laboratorním centrum Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně konalo krajské kolo chemické olympiády kategorie B, tedy pro žáky druhých a třetích ročníků vyššího gymnázia.

Naši školu na této soutěži reprezentoval student 7.A8, Radek Štefela. S teoretickými i praktickými úlohami, dotýkajícími se témat jako elektrochemie, optická aktivita, kyselost a zásaditost organických sloučenin či reaktivita uhlovodíků s trojnými vazbami, si poradil úspěšně a v celkovém hodnocení obsadil velmi solidní osmé místo.

Radkovi gratulujeme k pěknému umístění a zároveň vyzýváme ostatní chemií nadšené studenty, aby neváhali a příští rok se soutěže zkusili zúčastnit také.