Vzpomínka na Zpívání pro radost 2019

V sobotu 31. března 2019 proběhl v Rožnově pod Radhoštěm již 4. ročník hudebního festivalu Zpívání pro radost, kterého jsme se s Juventusem opět velmi rádi zúčastnili, a to na základě pozvání Klubu seniorů, jenž toto krásné a milé hudební setkání organizuje. Musím říct, že si již jaro bez tohoto legendárního sborového festivalu ani nedokážu představit, takže jsme se SAMOZŘEJMĚ opět zúčastnili jako staří mazáci, i když se nedá říct, že by nás již nic nepřekvapilo. Každý ročník v sobě skrývá sladké tajemství nepoznaného překvapení, o to však nezapomenutelnějšího zážitku vzpomínek? letos i v podobě zmizení ala Ella po anglicku, kdy sbor, a hlavně dirigent si prostě jedou to svoje 😀 … nás nic nezastavííí  – Elli, promiň?

Letos se v programu představily tyto sbory: Kapky, Hvězdička, Juventus, Gloria Deo z Bytče,  Valašské dcérky a rožnovská Rosénka. Dva sbory se z přehlídky na poslední chvíli odhlásily z důvodu nemoci, která si zařádila i v našich řadách. O zajímavý a pestrý program bylo i přesto opět patřičně postaráno.

A co jsme si tedy letos připravili my? Zde je náš různorodý repertoár: bulharská lidová balada Kakva moma ve svižném tempu a kontrastní dynamice, sladký rozverný džezík Lollipop, ukrajinská lidová píseň Ščedrik s nádherným sólovým překvapením na závěr a k ní Láska opravdivá od Leoše Janáčka, našeho milovaného, do Baby jsme letos zapojili i Jirku, i když nevím, jestli byl vždy tak nadšen jako já, ale vydržel a za to mu patří srdečný dík, a závěr patřil baladě Pavola Habery Boli sme raz milovaní, kterou jsme zařadili kvůli vzácné slovenské návštěvě, a gospelu O Happy Day od Edwina Hawkinse.

Myslím, že další legendární koncert se zapíše do našich vzpomínek a děkuji moc všem za jejich nádherné pěvecké i instrumentální výkony.    KaTu