Zájezd do Evropských institucí 2022

V rámci soutěže O Evropské unii pořádané fondem europoslankyně Dity Charanzové se naskytla našemu gymnáziu, a zejména pak dvěma vítězným týmům, jedinečná možnost zájezdu po institucích Evropské unie. Tedy (nejen) po městech Štrasburk, Lucemburk a Brusel.

Zmíněný zájezd se uskutečnil ve dnech 19. až 23. června se společností CK Hambálek. Hned první den měli studenti možnost prohlédnout si historické město Štrasburk, den následující pak okusili i jeho moderní části, a tudíž i první instituci – Radu Evropy – s tematickou přednáškou. Seznámili se i se zákoutími Lucemburku, Gentu či Lovaně. Jako třešnička na dortu pak přibyla dvoudenní návštěva Bruselu, zhlédnutí dvou výstav – V Domě evropských dějin a v Parlamentáriu – a setkání se s europoslankyní Ditou Charanzovou v samotném Evropském parlamentu. Paní Charanzová nebyla jedinou osobností, která se studentům představila. I další instituci – Evropskou komisi – představil její člen, pan Jiří Švarc.

I přes velice náročnou cestu zpět si studenti odnesli nespočet pozitivních a jedinečných zážitků.

Eliška Punčochářová