Volejbal středních škol

V letošním roce byla vypsaná soutěž v odbíjené pro všechny studenty SŠ, a tak se v družstvu děvčat našly zástupkyně všech ročníků. Oproti tomu chlapecký tým spoléhal především na „třeťáky“, kteří se vrátili z volejbalového soustředění v Chorvatsku.

Okrskové kolo proběhlo na SŠIEŘ v Rožnově a jelikož domácí děvčata nepostavila družstvo, jediným soupeřem našim volejbalistkám, jež sestavily dva týmy, byly holky ze „zemědělky“. V obou utkáních jsme zvítězili a tím si zajistili postup do okresního kola. Chlapci mezitím zvítězili nad soupeři ze zemědělky a o postup se utkali s volejbalisty SŠIEŘ. Velmi vyrovnané utkání nakonec lépe zvládli domácí hráči, což bylo pro naše volejbalisty velké zklamání!

Okresní kolo ve Valašském Meziříčí slibovalo kvalitní zápasy, protože jak Gymnázium Vsetín, tak Gymnázium Valašské Meziříčí mají své týmy složeny z hráček volejbalových klubů daných měst. Naše děvčata však ukázala bojovnost a pevné nervy.  Ve velmi kvalitních utkáních vyhrály holky oba tiebreaky a postoupily do kola krajského.

Krajské kolo však ukázalo i slabiny našeho týmu. Při absenci nahrávačky a hlavní smečařky se tým nebyl schopný vyrovnat soupeřkám ze Slavičína, Uherského Hradiště či Valašského Meziříčí a uhrál jedinou remízu s volejbalistkami z Kroměříže. Bez sebevědomí a bojovnosti hrála děvčata dosti odevzdaně a zaslouženě obsadila 5. místo.

Mrzí mě, že se závěrečný turnaj moc nevyvedl, zvláště když to byl pro jednu silnou volejbalovou generaci poslední turnaj za naši školu! Nicméně držím děvčatům palce a ať se jím dál daří v tomto kráááásném kolektivním sportu.

Sestava chlapců: Roman Maléř, Dalibor Brzobohatý, Ondřej Hrůzek, Adam Skalka, Petr Červený, Matěj Juřík, Vojtěch Kolář, Jan Petrů

Sestava děvčat: Vendula Stillerová, Monika Rudněvová, Vanda Machálková, Michaela Rohaľová, Lucie Kalužová, Eliška Dorušková, Klára Dostálová, Veronika Kozlová, Klára Hajdová