Studentka z Gymnázia v Rožnově pod Radhoštěm zvítězila v překladatelské soutěži Juvenes Translatores

Evropská komise dnes oznámila jména 27 mladých překladatelů, kteří v členských státech zvítězili v překladatelské soutěži pro střední školy Juvenes Translatores.

Vítězkou 14. ročníku soutěže se v České republice stala Kateřina Fryšarová, studentka gymnázia z Rožnova pod Radhoštěm.

Její překlad textu z anglického do českého jazyka vyhodnotila odborná porota složená z překladatelů Evropské komise z textů zaslaných z České republiky jako nejlepší.

Evropská komise blahopřeje všem 27 mladým překladatelům, kteří zvítězili v překladatelské soutěži pro střední školy Juvenes Translatores.
Účastníci si při en este sitio web překladu mohli vybrat jakoukoli kombinaci dvou úředních jazyků EU. Z 552 možných jazykových kombinací jich začínající překladatelé využili 150.

Téma vybrané pro tento ročník “Jak si poradit v nelehké době – společně jsme silnější” bylo věrným odrazem Evropy v loňském roce. Komisař pro rozpočet a správu Johannes Hahn k tomu uvedl:
“Gratuluji studentům, kteří se za tak složitých okolností rozhodli změřit síly v překládání. Blahopřeji také učitelům, kteří se rozhodli soutěž uspořádat uprostřed on-line výuky. Všichni prokázali opravdový zájem o jazyky a mnohojazyčnost.”

Celý článek na: