Republiková kvalifikace ve volejbale dívek

Ráno jsme promrzlé s jiskřivou nadějí v očích dorazily do haly SPŠ s vidinou tepla uvnitř. Zároveň také přijely i ostatní týmy (vlastním autobusem 🙂 ). Krutou realitou se stal fakt,  že teplota v hale a šatnách se s venkovní teplotou lišila asi o 10°C. Paralelně zde probíhala i kvalifikace chlapců, kterou ovládli gymnazisté z Kojetína. Utkání řídili zkušení rozhodčí z řad hráčů zdejšího extraligového týmu Green Volley Beskydy.

První utkání odehrálo favorizované Gymnázium Olomouc, které tvořily hráčky extraligového týmu Olomouce a dorostenecké reprezentantky (průměrná výška se pohybovala okolo 185-190 cm), proti Gymnáziu Frýdlantu nad Ostravicí. V tomto utkání extraligové hráčky Frýdku-Místku a prvoligové hráčky Frýdlantu na Ostravicí vypadaly oproti svým protivnicím drobně, ale zato vynikaly bojovností, rychlostí a odhodlaností. Zápas dopadl podle očekávání výhrou a ziskem 2 bodů bezchybné Olomouce 25:14 a 25:15. Po tomto utkání přišla řada na nás. Velká zima v tělocvičně (byla mi zima ve 2 zimních bundách) nás doslova zmrazila a krátká rozcvička absolutně nestačila k tomu, abychom se zahřály, rozpinkaly a dostaly do hry.  Zápas dopadl ve prospěch Olomouce téměř totožným skóre jako v předchozím utkání. Tímto momentem uhasla naše šance na postup do republikového finále. Po této prohře jsme sehrály utkání s Frýdlantem. Zde se projevilo naše pokleslé sebevědomí, nesehranost a chyby, které vedly k vítězství Frýdlantu.

I přes to jsme obsadily 2. místo, neboť vítězné Gymnázium Olomouc bylo diskvalifikováno, kvůli nedodržení pravidel, kdy se provinilo porušením věkové hranice soutěže a některé hráčky zde hrály načerno. Neúspěch vynahradila nová zkušenost pro celý tým, při níž se nám dostalo možnosti si zahrát s extraligovými týmy, a hlavně zisk titulu pro naši školu mistryní Zlínského kraje.

Vanda

Sestava:  Monika Rudněvová, Vanda Machálková, Vendula Stillerová, Barbora Marková, Klára Hajdová, Klára Dostálová, Anna Chumchalová, Lucie Kalužová, Eliška Dorušková a Michaela Rohaĺová