Předvánoční besedy

8. prosince 2016 navštíví naše 1. A8 zajímavou besedu v knihovně s názvem Čtu, přemýšlím a baví mě to. Lekce je postavena na kritickém čtení beletristického textu Tobiáš Lolness a jeho porozumění. Žáci jsou vedeni k zaznamenání zajímavých myšlenek a zaujetí stanoviska k nim, k pochopení celého příběhu a jeho poselství. V příběhu je akcentováno téma ekologie (otázka udržitelnosti, ekologické stopy), nad kterým žáci diskutují.
Lektorka: Alena Srovnalová.

A 12. prosince 2016 je v knihovně vystřídá třída třída 4. A8, která si připomene formou besedy Osobnost Václava Havla (+ 18. 12. 2011) Částečně si projdou některými životními fázemi disidenta Václava Havla a seznámí se také s jeho myšlenkami a úryvky jeho divadelních her.
Lektorka: Lucie Maléřová