Přednáška Ing. arch. Ondřeje Hozáka Současná světová architektura

7. 3. 2017 – Chcete studovat architekturu nebo design? Příprava na tyto školy začíná brzy. Čím dříve, tím lépe.  Žáci třídy 5. A8 a další zájemci se seznámili s vývojem architektury ve 20., ale i ve 21. století. Umělecké směry v architektuře, významní  světoví architekti, mezi nimiž nechyběli i naši představitelé Jan Kaplický a Eva Jiřičná, nejzajímavější architektonické skvosty, to vše nás velmi zajímalo.

Závěr přednášky pak patřil radám odborníka o přípravách na vysoké školy. Talent bez práce a dřiny neznamená nic. Štěstí u přijímacích zkoušek přeje připraveným…

Ještě jednou panu Ing. arch. Ondřeji Hozákovi děkuji za podporu zájmu o dějiny umění u žáků našeho gymnázia. Jana Bajerová