Pohyb a zdraví

„Pohybem ke zdraví“ je staré dobré rčení, na které se v dnešní hektické době poněkud zapomíná! Každý asi ví, že pravidelná fyzická aktivita je jedna z nejlepších prevencí jak předcházet nemocem! Mezi nejpřirozenější pohyb člověka pak patří chůze a běh.

Když jsem ve středu 16. 9. dorazil na prezentaci závodu konajícího se v  rožnovském parku, byl jsem mile překvapen atmosférou, která tam panovala. Běžci se rozběhávali, fanoušci se hromadili podél trati a mladí sportovci si užívali odpočinek po absolvovaných závodech. Velkou radost mi udělalo, když jsem na startu potkal tři studenty naší školy, kteří se rozhodli absolvovat závod v „gympláckem“ dresu (měli i jiné nabídky :))! Díky super počasí a skvělým fanouškům podél trati uběhlo 5km jako voda a my si mohli společně vychutnat cílovou atmosféru!

Je třeba zmínit, že skvělého třetího místa dosáhl Tristen Bell (4. B), ke kterému mu tímto ještě jednou gratuluji! Děkuji všem našim běžcům za jejich aktivitu a už se těším na další společnou akci.

Pochvalu skládám také řadě studentů, kteří se podíleli na organizaci celého závodu!

P.S.: Nemusíte hned závodit, začněte tím, že přijedete do školy na kole :)!

Pohybu zdar J. J.