Mladí chemici vyrazili do okresního kola CHO

Když se do školního kola chemické olympiády přihlásilo jedenáct studentů, vypadalo to, že se o dvě postupová místa svede velký souboj. V průběhu domácího kola, školního testu, praktické části a chřipkové epidemie se skupina soutěžících značně zúžila, přesto jsme díky výborným výsledkům mohli nominovat tři studentky našeho nižšího gymnázia. Do Valašského Meziříčí tak vyrazila Barbora Besedová, Vendula Žitníková a Kristina Belicová.

Většinu účastníků okresního kola zaskočila náročná praktická část, která byla rozhodujícím faktorem úspěchu, či neúspěchu. V této zkoušce si nejlépe z našich studentek vedla Vendula Žitníková, díky čemuž se stala jedním z devíti úspěšných řešitelů. Krásné 13. místo obsadila Kristina Belicová (3. A8), jež letos sbírala cenné zkušenosti, které se jí příští rok určitě budou hodit :).

Děkuji všem děvčatům, že si mezi řadou dalších aktivit našli čas na tuto „krááásnou vědu“.

Chemii zdar    J.J.