Lyžařský kurz 2023

Půlka ledna, deset dní do lyžařského výcviku a počasí připomíná spíše jaro. Na sjezdovce se povaluje několik hromad technického sněhu a všem se honí hlavou – pojedou prváci na lyžák? Pro někoho těžké rozhodování, pro mě jasná volba – jedeme za každých podmínek! 

Začínáme netradičně v neděli po obědě. První bojovku mají rodiče, když musí najít místo ubytování a zvládnout ledové cesty na Horní Bečvě (takže nakonec sníh napadl). Logistika dopadla dobře a 65 studentů dorazilo na výcvik. Následuje dobrodružství pro studenty, cestou přes přehradu a sousední hotely se dozvěděli rozdělení do družstev, denní řád a program kurzu, aby se poté, znalí všech informací, mohli  vrátit a ubytovat na luxusním hotelu Pekárny. Večerní program a pořádně se vyspat na první lano. Podmínky jsou skvělé, takže se celý den mohou čtyři lyžařská a dvě snowboardová družstva učit či zdokonalovat v lyžování. Večer jsme se bohužel rozloučili s? Věrkou, která ještě statečně moderovala večerní program, načež byla odvezena s poraněnými vazy v koleni. V úterý vyrazila první skupina na běžeckou výpravu a díky svým zážitkům namotivovali ostatní, kteří poté s nadšením vyráželi na projížďku dlouhou deset kilometrů . Středeční odpoledne proběhlo ve znamení odpočinku, jehož náplní byla procházka, stavění soch, koulovačka a fotbal, který se změnil v ragby. Čtvrtek byl poslední dnem našeho kurzu a nemohl začít jinak, než tradičním otužováním. Dopolední výcvik a následný oběd doplnilo závěrečné zhodnocení, takže v odpoledních hodinách se postupně vytráceli lyžaři i snowboardisté ze svahu a rodiče si je odváželi domů na pololetní prázdniny! 

Věřím, že si většina účastníků užila tuto akci a odnesla spoustu zážitků. Rád bych poděkoval všem studentům i učitelům za jejich energii, nadšení a pohodu na kurzu.                                                                                       

Sportu Zdar!

Jakub Janíček