Krajské kolo ve volejbale

Dne 5. 12. jsme jeli velmi motivovaní na Gymnázium Františka Palackého, kde se konalo krajské kolo dívčího volejbalu. Po zasloužené výhře v okresním kole jsme byly odhodlané konečně vybojovat postup do republikové kvalifikace. Našimi soupeřkami byla děvčata z Gymnázia ve Valašském Meziříčí, Policejní školy v Holešově a Gymnázia v Uherském Hradišti. Jako vždy jsme začaly první zápas turnaje. Hned na začátek nás čekal zápas proti domácímu gymnáziu. To se (pro nás) naštěstí neúčastnilo soutěže, jelikož postavili do hry starší hráčky kvůli zranění mladších holek, takže automaticky ztráceli své možnosti na postup. Tento úvodní zápas jsme tedy braly jako takový zahřívací přátelák. Levou zadní jsme vyhrály 2:0.

Další utkání pro nás ale bylo rozhodující. Uherské Hradiště bylo jednoznačně hlavním konkurentem. Zápas začal velmi, opravdu velmi špatným setem. Raději bych zde výsledek ani nezmiňovala, ale je to poměrně podstatná věc. První set jsme tedy projely 25:2. Zdá se to až nemožné, že? A výhra zápasu už zní naprosto neskutečně. Každopádně, ne pro nás. Do druhého zápasu jsme šly se značnou motivací otočit zápas v náš prospěch. Ze začátku jsme se s Hradišťankami držely těsně u sebe. Set byl velmi vyrovnaný. Až v polovině zápasu se nám podařilo obrátit ho ve svůj prospěch a vytvořily jsme si několikabodový náskok, díky kterému jsme vyhrály druhý set se stavem (mám tušení) 25:19. Tiebreak. Rozhodující moment zápasu. Začaly jsme hrát velmi útočně a motivace v našem týmu byla opravdu znatelná. Hradiště se začalo méně soustředit a začalo nervóznět. My jsme díky podání Kláry Dostálové zvyšovaly náskok. Nakonec jsme tedy udolaly Uherské Hradiště 15:6. V tu chvíli jsme si snad všechny vyřvaly hlasivky (tedy aspoň já určitě). Naše hlasy plné radosti a euforie musely jít slyšet po celém valašskomeziříčském gymnáziu. Nemohly jsme uvěřit tak neskutečnému obratu zápasu. Ale stále jsme neměly kvalifikaci jistou.
Ještě nás čekal poslední soupeř, a to Holešov. Holky z Holešova měly vytrvání, pevné nervy, 2 vysoké volejbalistky a taky kupu štěstí. První set nás uspaly svou hrou a my jsme se na chvíli ocitly i pod tlakem. Nakonec jsme první i druhý set tak tak uhrály, ovšem s velmi těsným skóre. Tímto jsme si tedy zajistily postup do republikové kvalifikace, která se bude konat 16. 1. 2018 ve Frýdku-Místku. Tak nám držte palce. Velké díky patří panu učiteli Janíčkovi, který nás vždy dobře motivuje a napomíná za naše chyby. O vítězství se zasloužily: Monika Rudněvová, Klára Dostálová, Vendula Stillerová, Vanda Machálková, Michaela Rohalová, Barbora Marková, Anna Chumchalová, Lucie Kalužová, Eliška Dorušková a Klára Hajdová.