Juniorský maraton ve Zlíně

Když se na středeční „gymplácké pětce“ objevila pouze jedna běžkyně, vypadalo to s letošním maratonským týmem neslavně. Po Velikonocích se sice ráno dostavilo pět běžců, ale taky řada omluvenek a čtyři lidi stále chyběli! V průběhu dne se nakonec tým zkompletoval, a tak jsme mohli ve středu 24. 4. vyrazit do Zlína.
Na náměstí jsme dorazili společně s běžci z Gymnázia Valašské Meziříčí, kteří k nám přistoupili do linkového autobusu. Obsadili jsme jednu lavičku, vytvořili základnu a rozdělili si předávky. Organizátoři mezitím bojovali s větrnými poryvy, a tak se prezentace poněkud protáhla. Nicméně vše se zvládlo a ve 12.00 byl Juniorský maraton odstartován. Naši štafetu dobře rozběhl Standa Řezáč, nenechal se strhnout rychlým tempem závodníků a po volnějším začátku postupně zrychloval, až předal štafetu na pěkném čtvrtém místě. Kolem třetího místa jsme se pohybovali i v průběhu dalších předávek Emila Křižky, Lady Srovnalové, Radima Slováka, Kláry Řihákové, Christiana Hepa. Poté nás skvělým během posunula Vendula Stillerová na jednu minutu od prvního místa a my měli před sebou poslední tři úseky. I když kluci běželi skvěle: David Chýlek, Tristen Bell (náš nejlepší čas 15.06) a Jan Petrů, na soupeře před námi to však nestačilo. Obsadili jsme krásné 3. místo v konkurenci 14 týmů zlínského kraje.
Ačkoli to ještě v úterý ráno nevypadalo příliš růžově, vytvořili jsme nakonec výborný tým, který předvedl skvělé výkony nejen na trati, ale i při fandění a vzájemné spolupráci. Děkuji všem účastníkům za skvělou atmosféru, kterou si doufám taky užili a budu se těšit na příští rok, kdy se náš mladý tým opět popere o postup na Pražský Volkswagen maraton.
Sportu zdar J.J.