Jedeme do Bruselu!!!

Hurá! To byla reakce 16 studentů naší školy na tuto zprávu!

Vše odstartoval email paní poslankyně Evropského parlamentu Martiny Dlabajové: “Ráda bych pozvala Vaše studenty na návštěvu Evropského parlamentu a těším se na osobní setkání…” .

Mělo to jedinou podmínku. Studenti si svou účast na této exkurzi museli obhájit. Jaké jsou – jejich očima – “Výhody a nevýhody Evropské unie”? Tak znělo téma práce, kterou museli poslat paní poslankyni. Ona sama rozhodla, kdo ze zájemců originálním a zajímavým způsobem tuto nelehkou problematiku zpracoval a za odměnu pojede do Belgie. Paní Dlabajovou velice příjemně překvapil velký zájem a kreativní práce. “Máte ve škole velmi nadané studenty. Škoda, že můžeme nabídnout jen 16 míst v autobuse. Nejraději bychom vzali všechny!” napsala.  A kdo je těch 16 šťastlivců?

Michaela Kolková, Martin Procházka, Tadeáš Solanský, Halina Bellová, Tristen Durant Bell, Aneta Plesníková, Tereza Děcká, Saša a Nela Sikorovy, Hana Holíčková, Nicole Janošová, Radim Slovák, Ondřej Hrůzek, Patricie Mikulenková, Martina Matyščáková, Štěpán Vidlák

Program akce je nabitý: od Evropské centrální banky ve Frankfurtu nad Mohanem přes návštěvu vzdělávacího střediska Parlamentarium v Bruselu až po přednášku v Evropském parlamentu a setkání s paní Martinou Dlabajovou. Celý zájezd je financován z prostředků Evropského parlamentu.