Jarmark neziskových organizací v sociální oblasti ve Společenském domě

Dne 5. 10. 2016   ve středu se konal ve Společenském domě Jarmark neziskových organizací v sociální oblasti. Třídy 2. A8 a 3. A8 se setkaly  po ukončení druhé vyučovací hodiny  před budovou gymnázia. Pod dohledem čtyř učitelů jsme v deštivém počasí  s deštníky v rukou odešli do Společenského domu v Rožnově pod Radhoštěm.

Po příchodu jsme byli rozděleni do několika skupinek po osmi až devíti studentech. Bundy a deštníky jsme si odložili do šatny. Poté jsme dostali kartičky s nevyplněnými bílými políčky označenými číslicemi. Na tato místa jsme měli získávat postupně razítka za splněné úkoly. A hurá do toho!

Mohli jsme si vyzkoušet, jaké to asi je pohybovat se na invalidním vozíku, dále jsme absolvovali slalom se slepeckou holí a zavázanýma očima, stolní hru Člověče, nezlob se pro nevidomé, několikrát jsme si vystřelili na kruhový terč. Na závěr nám zdravotní sestry z organizace Český červený kříž ukázaly,  jak se dá zachránit lidský život, a každý z nás si mohl vyzkoušet poskytnutí první pomoci.

Po vyplnění všech políček jsme kartičku odevzdali a jako odměnu jsme dostali horký čaj a teplou kukuřici. S dobrým pocitem z příjemně a užitečně prožitého času  jsme se vrátili zpět do školy. Všichni jsme si to báječně užili.

Děkujeme všem organizátorům a pedagogům.

Alexandra Bumbalová, 2. A8