Do Německa na zkušenou

V pondělí 30. 4. si žáci tříd 7. A8 a 3. B zpestřili poslední vyučovací hodinu před toužebně očekávaným dnem volna přednáškou s názvem “Do Německa na zkušenou”. Celou přednášku vedla zkušená němčinářka Barbora Koláčková ze třídy 7.A8, která naši školu několikrát výborně reprezentovala v konverzačních soutěžích a která se může pyšnit získaným certifikátem “Goethe-Zertifikat” úrovně B2.
Proč se učit němčinu? Kde ve světě se německy domluvíte? Jaká slova znějí podobně v němčině v češtině? To byly jednoduché otázky na začátek. To, kvůli čemu se žáci, kteří se němčinu učí, v tomto horkém odpoledni sešli, byla otázka mnohem důležitější. Jaké možnosti máte v tuto chvíli vy – studenti střední školy – k využití či zdokonalení svých jazykových schopností? Odpověď – mnoho: v prázdninových workkempech, v rámci dobrovolnické činnosti nebo na víkendových setkáních mládeže.

Barča předala spolužákům spoustu praktických rad, osobních zkušeností a tipů k samostatnému zdokonalování v německém jazyce. Informační letáčky k uvedeným aktivitám jsou k nahlédnutí na učebně M1. Děkujeme Barboře za příjemné povídání a všem němčinářům – viel Spaß beim Deutschlernen!!!