Den Země 2018

Každoročně pořádaný Den Země proběhl dne 27. 4. 2018 v lesíku nad školou a na hřišti našeho gymnázia. Letošní ročník měli na starosti žáci třídy 4. A8. Pro své mladší spolužáky, žáky tříd 1. A8 a 2. A8, připravili ekologicky zaměřené hry. Pomocí her, poznávání živočichů a rostlin, vědomostních úkolů a pohybových aktivit v přírodě se žáci aktivně seznamovali s problematikou ochrany životního prostředí.

Tento ročník soutěžilo 10 týmů.

1. místo – tým RŮŽOVÍ HROŠI (1. A8 – Alžběta, Johana, 2. A8 – Klára Petřeková, Klára Pečivová, Johana)
2. místo – tým MIK (1. A8 – Eva, Monika, Amélie, Radka, Charlotte, Eliška, Ema)
3. místo – tým HVĚZDNÉ PAMPELIŠKY (1. A8 – Julie, Zuzana, 2. A8 – Michaela, Rozálie, Viktorie)

4. místo – tým KEILANY XD (1. A8 – Josef, 2. A8 – Václav, David, Peter, Adam H., Dalibor)
5. místo – tým EGOISTI (1. A8 – Jiří, Kristián, 2. A8 – Jakub, Hynek)
6. místo – tým SUPREME GANG (1. A8 – Michal, Matěj, Filip, 2. A8 – Marek, Ondřej)
7. místo – tým POLETUCHY (1. A8 – Hana, Anna, Veronika, 2. A8 – Tereza, Eliška)
8.- 9. místo tým MONA GANG (1. A8 – Žaneta, Beata, 2. A8 – Klára K., Monika, Adéla, Jana) a tým OTOMANI (1. A8 – Stanislav, David, 2. A8 – Ota, Adam El B., Jan)
10. místo – tým NEVÍM (1. A8 – Magdaléna, Markéta, Elen, 2. A8 – Jana, Štěpánka)

Všem výhercům a i ostatním týmům gratuluji.

Na závěr chci velmi poděkovat třídě 4. A8 za pečlivě připravené aktivity, dále Olince Gardášové a Hance Děcké za pomoc s organizací.

Lenka Zetochová