Corny 2016

Začátek školního roku patří již tradičně středoškolským atletickým závodům Corny. Ačkoli nebyl dostatek času, díky pomoci Vojty Boráka a Dagmar Hladké se podařilo sestavit jak chlapecký, tak i dívčí tým a v úterý 20. září jsme vyrazili do Valašského Meziříčí.

Sychravé podzimní počasí atletice moc nepřálo a technický stav dráhy nebyl o nic lepší, přesto se na zahájení sešlo 10 družstev, které se rozhodly bojovat o postup do krajského finále. Řada našich studentů má již s těmito závody zkušenosti, a tak se po rozběhání všichni rozprchli za svými disciplínami a průběžně hlásili své výkony. Rožnovští gymnazisté se mezi atlety specializující se na tento sport neztratili a ve svých disciplínách byli často více než vyrovnanými soupeři. Za zmínku stojí vítězství Vojty Boráka na 1500m i jeho druhé místo na těžkých 400m. Oliver Dvořák přidal k 2. místu v dálce ještě krásné 3. místo ve sprintu. Nesmíme zapomenout také na “elegána” Igora Lička, který bez převlečení a správné techniky, vrhnul koulí tak daleko, že obsadil 2. místo :). Neztratila se ani děvčata, zubřanský atletický talent Valentýna Havlová vyhrála obě své disciplíny -dálku i výšku. Na vzdálenosti 800m obsadila Lucka Krupová 2. místo a dělené třetí místo obsadily naše sprinterky Adéla Kolaříková a Dagmar Hladká. V celkovém pořadí pak chlapci obsadili 4. místo a děvčatům o tři body (1 cm či jedna sekunda) uteklo 2. místo a možný postup do Uherského Hradiště.

Úterní den plný atletiky jsme si i díky později probuzenému slunci užili a za rok se snad opět sejdeme ve Valašském Meziříčí.

V paměti všech atletů i rozhodčí zůstane jistě naše chlapecká štafeta, kde na třetím 300 metrovém úseku vlály dlouhé blonďaté vlasy Vandy Machálkové :).

Reprezentanti Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm:

Dívky:
Kolaříková Adéla 60m, Hladká Dagmar 60m+200m, Krupová Lucie 800m+200m, Havlová Valentina výška+dálka, Janečková Kateřina výška+ koule, Fryšová Lenka dálka, Machálková Vanda dálka+výška, Petruželová Eva koule, Krchová Pavlína koule, Porubová Michaela 800m, Hajdová Klára 60+200m

Chlapci:
Dvořák Oliver 100m+dálka, Kuběna Lukáš výška+dálka, Borák Vojtěch 400m+1500m, Zůbek Aleš 100m+dálka, Ličko Igor koule, Polášek Ladislav 1500m+400m, Bařák Marek výška+koule

Děkuji všem zúčastněným a sportu zdar   J.J.