Adaptační kurz 1. A8

Dne 5. září odjela třída 1. A8 z rožnovského autobusového nádraží na adaptační kurz, který se již tradičně konal na horském hotelu Čarták.

Ihned po příjezdu si žáci zahráli různé seznamovací hry, aby se dozvěděli něco o svých spolužácích a zapamatovali si jejich jména.  Následovala procházka na nedaleký vrch Soláň, kde se všichni seznámili s místní legendou, kterou později velmi úspěšně ve skupinách ztvárnili, a dokázali tak, že práce v týmu jim nedělá žádné potíže.

Počasí bylo celý den na naší straně, čehož jsme využili k hraní míčových a jiných her venku. Asi největší zábavou byla pro všechny hra na schovávanou, která se ukázala být zároveň i velkým testem na zapamatování jmen spolužáků. Večer nechyběla ani stezka odvahy, jež se setkala s úspěchem.

Druhý den jsme velkou část dopoledne věnovali hraní dalších týmových her, ovšem už zabalení v mikinách a bundách. Nedá se nic dělat, počasí neporučíš… 🙂 Domů jsme všichni odjížděli s úsměvem na tváři, nabití z fajn akce, ale zároveň trochu smutní z toho, že náš první společný výlet tak rychle končí…

Slovy Jirky Mlnaříka z 1. A8: Tato akce byla naprosto úžasná a mnoha lidem z naší třídy se velice líbila.  Strava byla dobrá, akce, soutěže a hry byly u všech velmi oblíbené, ubytování pohodlné. Také se nám líbily procházky a stezka odvahy. Volný čas jsme trávili zejména na trampolíně, hraním vybíjené a volejbalu.  Všichni si kurz velice chválí a chtěli bychom jet zase 🙂