3. A8 v Goethe Institutu

Přestože jeden člen naší posádky neslyšel zvonění budíku a zaspal, všichni jsme v pořádku dorazili v úterý 18. června do Prahy, překvapivě imunní vůči rannímu vstávání. V čele s paní učitelkou Petersovou a dvěma ochotnými maminkami, paní Martinkovičovou a paní Janušovou, jsme se vydali na film do secesní budovy Goethe Institut.

Krátce před filmem „Uzly a pomeranče“ jsme zamířili na výstavu fotografií z natáčení filmu „Amadeus“, kterého se účastnila i naše paní učitelka. Také zde bylo pár novinek z knižního světa německých autorů. K naší třídě se připojili žáci jiných škol a film mohl začít.

Po filmu jsme měli možnost prodiskutovat film s autorkou knížky Ivou Procházkovou a jejím manželem Ivanem Pokorným, který celý film zrežíroval. Padly mnohé zajímavé otázky, kterých se zmocnili žáci přítomných tříd a pomohli nám tak přiblížit natáčení filmu. Pokračovali jsme v cestě na Pražský hrad a do katedrály sv. Víta. Na Staroměstském náměstí jsme měli rozchod na oběd a s plnými žaludky jsme se vydali do víru Prahy. Míjeli jsme třeba pražské Rudolfinum nebo Jeruzalémskou synagogu v novobarokním stylu. Poté už jsme se vydali na cestu domů.

Cestu zpět, i s menším zpožděním, jsme si náramně užili. Do Rožnova jsme dojeli tedy o pár minut později a díky tomu se vyplnilo naše očekávání o celodenním výletu do Prahy. Poté už jen následovala příprava na další den a učení na test z fyziky. Členové této výpravy okomentovali výlet jako jeden z nejlepších.

Karolína Chýlková, 3. A8