Okresní kola v odbíjené

V pondělí 6. listopadu se ve velké tělocvičně sešly chlapecký a dívčí tým rožnovského gymnázia, aby se členové sehráli a vyladili formu před blížícími se okresními koly v odbíjené. Děvčata mají sestavu ustálenou a poměrně sladěnou, takže největší otazníky visely nad soupiskou chlapců.

Jako první vyrazili do boje ve Valašském Meziříčí chlapci, a jelikož se letos soutěžilo v kategorii VI.B (2000 a mladší), družstvo bylo složeno ze studentů druhého ročníku a jednoho třeťáka. Ročníková kritéria dosti poznamenala i samotný turnaj. Jelikož vsetínská Kostka dorazila se staršími studenty (hráli mimo soutěž), boj o postup se zúžil na zápasy se „Stavebkou“ a domácím Gymnáziem. Tým Střední průmyslové školy stavební byl nejsehranější a zaslouženě se stal vítězem okresního kola. V boji o druhé místo se po vyrovnaném utkání rozhodlo, že díky horšímu skóre obsadili naši volejbalisté místo třetí. Domů jsme se však vraceli v dobré náladě, protože se všichni kluci dostali do hry a mohli si tak užít sportovní i veselé okamžiky :).

O den později vyrazila na steč naše děvčata. Turnaje se zúčastnila pouze tři družstva, a když domácí Gymnázium (s jistou účastí v krajském kole – díky jeho pořádání) postavilo starší hráčky, jediné dva týmy hrající o postup zůstaly Gymnázia Vsetín a Rožnov. Rožnovské holky nenechaly nic náhodě a přesvědčivým vítězstvím 2:0 si vybojovaly postup do krajského kola, které se uskuteční 5. 12. opět ve Valašském Meziříčí. Pevně doufám, že v dalším kole si děvčata zahrají více utkání, budou bojovat o vítězství ve Zlínském kraji a věřím, že se jim povede postoupit na kvalifikaci republikového finále!

Sestavy našich družstev: Eliška Dorušková, Lucka Kalužová, Anička Chumchalová, Monika Rudněvová, Vanda Machálková, Klárka Dostálová, Venda Stillerová a Barča Marková, Dalibor Brzobohatý, Petr Červený, Honza Petrů, Láďa Polášek, Matěj Juřík, Kuba Holčák, Roman Maléř a Vojta Kolář

Sportu zdar  J.J.